
“Той факт, що Німеччина й Великобританія є співголовами, підкреслює, що як європейці ми несемо особливу відповідальність за відновлення миру і свободи на європейському континенті. І ми виконуємо цю відповідальність. Україна стала епіцентром ширшого конфлікту. Конфлікт між свободою і гнобленням. Між визнанням світових стандартів і агресивним імперіалізмом. Між демократією й авторитаризмом. Настав час усвідомити, наскільки важливі ці питання”, – наголосив глава міноборони Німеччини Борис Пісторіус.
На засіданні присутній міністр оборони України Рустем Умєров, додає ЗМІ.
Пісторіус оголосив про черговий пакет військової допомоги для України, пише The Guardian.
За його словами, Німеччина надасть ще чотири системи ППО IRIS-T із ракетами і ще 30 ракет для систем Patriot. Він також сказав, що лідери обговорять запит України на виробництво ракет за ліцензією на місцевому рівні.
Пісторіус також повідомив про перспективи постачання нових систем IRIS-T протягом наступних років, а також 1100 додаткових радарів наземного спостереження.
Пісторіус перед початком зустрічі заявив, що на ній буде приблизно 40 країн, зокрема США, які представлятиме делегація, пише “Інтерфакс-Україна”.
Контекст
Після початку повномасштабної російської агресії в лютому 2022 року Україна отримує від країн Заходу допомогу, зокрема військову й фінансову.
Навесні 2022 року США заснували формат “Рамштайн” – щомісячні засідання контактної групи з питань оборони України за участю представників понад 50 країн.
Остання зустріч у форматі “Рамштайн” відбулася 12 лютого 2025 року. На цій зустрічі вперше головувала Великобританія, а не США, як це було раніше. За її підсумками всі учасники підтвердили свою відданість щодо подальшої підтримки України й оголосили про виділення мільярдів доларів на допомогу ЗСУ, заявив міністр оборони Великобританії Джон Гілі.
27-ме засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” очолюватимуть Німеччина й Великобританія.